Startují práce na šesti nových železničních projektech za 68,5 milionu.

0
403

Zástupci Železnic Slovenské republiky (ŽSR) ve středu na půdě ministerstva dopravy podepsali smlouvy se zhotoviteli na šest nových projektů. Jedná se o investice celkem za 68,5 milionu eur bez DPH.

Modernizovat se bude bratislavský železniční tunel, trať Boleráz – Smolenice a výhybky ve Dvorech nad Žitavou. Zrekonstruuje se trať mezi Trnovcem nad Váhem a Tvrdošovci. Do výstavby půjdou dva terminály integrované osobní přepravy v Bratislavě – TIOP Lamačská Brána a TIOP Vrakuňa.

„Tyto projekty jsou důkazem, že to s železniční dopravou myslíme vážně. Potřebujeme ji dostat do výrazně lepšího stavu, v jakém je dnes. Zároveň však nesmíme jen modernizovat a udržovat to, co vybudovali generace před námi, ale potřebujeme i investovat do nových projektů,“ proto jsem rád, že se rozběhnou i práce na dvou bratislavských TIOP-ech,“ zhodnotil ministr dopravy Andrej Doležal (nominant Jsme rodina).

„ŽSR jsou velmi úspěšní příjemci eurofondových projektů, o čemž svědčí i tento týden, kdy se nám podařilo podepsat šest smluv, které přefinancujeme z ještě běžícího OPII a smlouvu na modernizaci tratě na Kysucích. Věříme, že budeme stejně úspěšní i v následujícím období, a také i při čerpání prostředků z Plánu obnovy a odolnosti a díky nim zlepšíme infrastrukturu pro cestující i dopravce,“ doplnil generální ředitel ŽSR Miloslav Havrila.

Smlouvu na modernizaci tratě Čadca – státní hranice s Českou republikou za dalších 66 milionů eur podepsali ŽSR ještě v pondělí (28.3.).