Souboj Free VPN Planet Premium proti VyprVPN: Jaká VPN je lepší?

0
124

Jaká z těchto VPN je lepší: Free VPN Planet, nebo se spíše vyplatí VyprVPN? Parametry obou VPN jsme pečlivě porovnali, sečetli body a výsledek je 7/10 – 7,8/10.

Rychlost stahování a nahrávání Free VPN Planet vs VyprVPN, která z nich je vyšší?

Důležitý parametr VPN je rychlost, což lze říct také o Free VPN Planet a VyprVPN.

Stahování dat u první z VPN nám běželo rychlostí 42 Mb/s, druhá VPN dosáhla průměrné hodnoty 88 Mb/s. Free VPN Planet se ukázala o 46 Mb/s pomalejší než VyprVPN.

Upload Free VPN Planet jsme naměřili 24 Mb/s. VyprVPN jsme naměřili upload 72 Mb/s, kvůli tomu je o 48 Mb/s rychlejší.

Posledním rychlostním parametrem byla odezva, u první VPN jsme naměřili 76 ms. Druhé VyprVPN laboratoř naměřila 36 ms. Čím nižší hodnota rychlosti odezvy, tím lépe, takže Free VPN Planet byla o 40 ms horší.

Průběžné skóre recenze Free VPN Planet Premium proti VyprVPN tak je 3 /10 : 7/10.

Umí Free Planet VPN streamování Netflixu?

Rychlost downloadu je pro odblokování zahraničního Netflixu klíčová, Free VPN Planet tuto možnost má. VPN obvykle stačí zapnout a vybrat zemi, VyprVPN zahraniční Netflix odblokovat umí.

S aktivovanou VPN lze odblokovat i skrytá videa na YouTube, VyprVPN takovou dovednost nabízí. Druhá z porovnávaných VPN funkci odblokování YouTube zahrnuje.

Dalšími důležitými funkcemi VPN je multi-hop připojení, ochrana DNS a blokování reklam. Třeba taková Free VPN Planet má ochranu před DNS únikem a VyprVPN třeba nabízí whitelist.

Co se týká funkcí, je výsledek 7 /10 vs. 8/10.

Jak je na tom Free VPN Planet v počtu zemí a serverů?

Příliš málo serverů může být předzvěstí nízké rychlosti, Free VPN Planet má ve správě 1 260 serverů, v nabídce VyprVPN jsme našli celkem 700 serverů. První jmenovaná tak nabízí o 560 víc .

VPN doporučujeme vybírat také podle počtu zemí, který u VyprVPN dosáhl počtu 64. Druhá VPN nabízí 50, což je o 14 méně. V tomto měření sil tedy prohrává .

Za zmínku stojí také počet současně připojitelných zařízení, kterých Free Planet VPN dokáže 10. VyprVPN v jeden moment připojí 5 zařízení. Přehled všech parametrů najdete v článku VPN zdarma.

Které platformy umí Free VPN Planet a které nabízí VyprVPN?

Mezi nejdůležitější vlastnosti VPN se řadí nabídka podporovaných zařízení, Free Planet VPN zvládne Android a zvládá telefony s iOS, druhá VPN služba VyprVPN iPhone zabezpečí, systém Android standardně dokáže krýt.

Vydávání informací o uživatelích se řídí jurisdikcí, kde má VPN svoje sídlo. Free VPN Planet je registrována v Rumunsku. Sídlo druhé srovnávané VPN je ve Švýcarsku.

Služba Free VPN Planet není v českém překladu, VyprVPN česky taky nastavit nelze.

V hodnocení nabízených platforem dosáhla Free Planet VPN výsledku 10/10, VyprVPN získává hodnocení 9/10.

Cena v akci Free Planet VPN vs. VyprVPN

VyprVPN si lze pořídit od 206 Kč měsíčně, předplatit druhou z VPN si můžete již od 56 Kč měsíčně. Výsledné hodnocení VPN za poměr ceny a dostupných funkcí je 7/10, respektive 7 /10 pro druhou VPN ze srovnání.